تعمیرات برج خنک کننده در مدل های مختلف |۰۹۱۲۴۲۰۶۷۲۷

۱۳۹۵/۰۸/۱۲

یکی از مشکلاتی که تا همین چند سال پیش گریبان گیر واحد های صنعتی بود مبحث تعمیرات برج خنک کننده بود , در گذشته ای نه چندان دور اگر این ادوات نیازمند تعمیر و مرمت بودند به دلیل نبود دانش فنی داخلی نیاز مند صرف هزینه های زیادی برای بر طرف کردن عیبو این دستگاه ها بود اما اکنون با توکل بر خدواند متعال شاهد هستیم که به صورت ۱۰۰% دانش طراحی و تولید و تعمیرات انواع برج خنک کن بومی شده و  تمام نیاز های واحد های صنعتی توسط جوانان همین مرز و بوم قابل برطرف کردن است.

مجموعه نوین تهویه صنعت در همین راستا با در اختیار داشتن کادری فنی و مجرب اقدام به طراحی و تولید و تعمیرات برج خنک کننده در مدل های مختلف کرده است.شما عزیزان و متقاضیان گرامی می توانید با ما در ارتباط باشید و نیازهای واحد صنعتی خود را اعلام نمایید تا بر اساس همان نیاز ها برایتان محصولی کاملا اختصاصی و از نظر قیمتی مناسب را طراحی و تولید نماییم.

معمولا  برج خنک کننده را از یک نگاه به دو دسته تقسیم می کنند : بخش اول برج هایی هستند که از کشش طبیعی هوا جهت خنک سازی استفاده می کنند و بخش دوم هم شامل برج هایی می شود که از کشش مکانیکی هوا جهت خنک سازی سود می برند.

خوب مشخصا برج های دسته اول  دارای مصرف انرژی کمتری هستند چون از نیروی باد به صورت طبیعی استفاده می کنند. هزینه نگه داری اینگونه برج ها نیز پایین تر است. اما مدل دوم به دلیل استفاده از یک فن قدرتمند دارای هزینه های نگه داری و تعمیرات جانبی  خاص خود هستند اما اگر راندمان کاری این برج را با هم مقایسه کنیم به طبع مدل کشش مکانیکی دارای شرایط مطلوب تری می باشد.

در طراحی برج خنک کننده که توسط مجموعه نوین تهیوه صنعت صورت می پذیرد ما ابتدا واحد صنعتی شما را بازدید خواهیم کرد و نیازهای شما را دقیقا بررسی می کنیم و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا با کمترین هزینه ممکن برجی برایتان طراحی و تولید شود که بتواند تمامی نیازی های واحد شما را پاسخگو باشد. در مورد خدمات پس از فروش تمامی محصولات ما دارای گارانتی بی قید و شرط بوده و چنانچه زمانی هم به مشکل بر خوردند توسط تیم فنی نوین تهویه صنعت به راحتی قابل رفع و تعمیر می باشند.

تولید برج خنک کننده اگر به صورت کشش طبیعی  هوا باشد معمولا در سه دسته زیر می توان انها را طراحی نمود :

مدل استخرهای خنک کننده

مدل آبپاش

مدل استخر های تزیینی

در مدل اول  سعی شده است تا در سطح استخر تماس میان اب و هوا رخ دهد و از این حالت برای خنک سازی استفاده شود.البته در مدل استخری برای خنک سازی بیشتر سعی شده است تا بخشی از حرارت را به کف استخر منتقل نمایند .در مقایسه با دیگر مدل ها معمولا مدل فوق دارای راندمان کاری پایین تری است و معمولا برای واحد های صنعتی بزرگ و مهم توصیه نمی شود.

اما مدل دوم که به صورت آبپاش است در واقع بدین صورت عمل می کند که با قرار گرفتن آبپاش هایی که چندین فوت بالاتر از استخر قرار گرفته اند عمل خنک سازی را انجام می دهند.بدنه این استخرها دارای دیواره های روزنه دار گنبدی شکلی بوده و کار اصلی آنها جلوگیری از انتقال آب توسط جریان هوا می باشد.در این مدل شما می توانید از فضای کمتری نسبت به حالت اول استفاده نمایید و همچنین هزینه ساخت و تولید ان به مراتب نسبت به مدل اولی کمتر است. از نظر استحکام و مقاوم بودن نیز مدل فوق دارای قوام و دوام بسیار خوبی است و کمتر مشاهده شده که دچار مشکل شود.

اما روش سوم تنها زمانی کاربرد دارد که حجم خنک کنندگی ما واقعا کوچک باشد و آن زمان است که توصیه می شود از این مدل استفاده نمایید. در این روش میزان تبخیر آب به مراتب نسبت به دو مدل قبلی بالا تر است و باید دقت کرد که اگر با کمبود آب مواجه هستید از این مدل استفاده نکنید.در عوض میزان خنک کنندگی بالایی داشته و در زمانی کوتاه می تواند عملیات خنک سازی را انجام دهد.

 

اما مساله مهمی که می توان در مورد آن ساعت ها صحبت نمود در مورد نحوه خنک سازی دستگاه های برج خنک کنده استو اینکه چگونه انتقال دما توسط آنها انجام خواهد گرفت.این مورد بسیار مهم است و اگر خلیی در ان رخ دهد می توان شاهد خسارات زیاید در یک واحد صنعتی باشیم  پس باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت از برجی که دارای راندمان کاری بالایی بوده استفاده شود.قدمت طراحی برج های خنک کننده به ۱۰۰ سال قبل باز می گردد و از ان روزها بود که مهندسان به فکر افتاند برای انتقال دمای محیط های صنعتی این دستگاه استفاده نمایند.

هم اکنون با پیشرفت روز افزون علم و فن /اوری در این حوزه شاهد هستیم که بر اساس نوع محیطی که قرار است در ان واحد صنعتی ایجاد شود می توان مدل های مختلفی از انواع برج های خنک کننده را پیشنهاد دا  که هر کدام دارای مزایای خاص خود هستند . دقت نمایید چنانچه در این بخش نتوانید هوشمتدانه عمل نمایید بعد ها باید شاهد تعمیرات برج خنک کننده به صورت مداوم باشید . پس حتما در این مورد دقت لازم را به کار برید تا بتوانید بر اساس انچه که محیط شما نیاز دارد دست به انتخاب صحیحی زده  و خود را از دردسر های بعدی خلاص نمایید.

تا چندی قبل شاهد بودیم که برای طراحی و تولید و حتی تعمیرات این ادوات نیاز بود تا حتما از دانش کشورهای خارجی استفاده شود و همیشه وابسته به صنعت انها بودیم اما مدتی است که این علم کاملا بومی سازی شده و توسط مهندسان کشورمان به صورت کامل قابل ارائه می باشد و همین امر موجی کاهش هزینه های در زمینه طراحی و تولید و حتی تعمیرات برج خنک کننده گردیده است.

اما روند عملکرد کلی برج ها بدین گونه است که با استفاده از سیالی مانند هوا  و با کمک گرفتن از آب و اینکه میان این سطح تماسی ایجاد خواهد کرد باعث خواهند شد تا عمل خنک کنندگی صورت پذیرد.البته بر همگان مسلم است که مدل های مرطوب هر چند دارای راندمان بالایی هستند اما مصرف آب بسیرا زیادی را در هنگام کار این ادوات شاهد هستیم و همین موضوعی شده تا بسیرای رد پی استفاده از مدل هایی با راندمان مناسب و در عین حال مصرف کمتر آب باشند.

به هر حال در تولید برج های خنک کننده جدا از اینکه باید بحث تعمیرات این ادوات را رد نظر گرفت باید در نظر داشت که میزان مصرف برق و آب انها به چه میزان است و آیا در ردزامدت می توان استفاده از انها را ادامه داد و یا توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

پکینگ , پکینگ برج خنک کننده , کولینگ تاور

 

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :