یکی از مهمترین عواملی که می تواند در قیمت برج خنک کننده بسیار موثر باشد قطعات و لوازمی است که در ساخت ان استفاده شده است.قطعاتی همچون فن های به کار رفته و پکینگ ها و قطره گیر ها با توجه به نوع و مدلشان و میزان کیفیتی که می تواند ارائه دهند همگی به صورت مستقیم بروی قیمت نهایی یک برج تاثیر خواهند گذاشت.همچنین نوع متریالی که برای ساخت بدنه برج های خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرد نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. مثلا برجی که با ورق های گالوانیزه ساخته شده باشد با برجی که از جنس فایبرگلاس باشد قطعا دارای تفاوت قیمت خواهند بود.

 

همانطور که می دانید برج های برای اینکه بتوانند عمل خنک کنندگی را به خوبی انجام دهند نیاز به دو انرژی آب و انرژی الکتریکی دارند. هر کدام از این محصولات دارای راندمان کاری خاصی هستند و همین امر نیز می تواند در تایین قیمت نهای موثر باشد . قطعا برجی که از راندمان کاری بالاتری برخوردار بوده به نسبت گران تر نیز می باشد.در مقالات قبل نیز عنوان کردیم که بستگی به موقعیت آب و هوایی منطقه شما می توان از سه مدل برج خنک کننده استفاده کرد :

مدل اول با نام برج مرطوب شناخته می شود

مدل دوم برج خشک نام دارد

و مدل سوم ترکیبی از این دو مدل است و به برج خشک و مرطوب معروف است.

 

 

در طراحی و ساخت هر کدام از این مدل ها می بایست نکات خاص ان را رعایت کرد و از قعات مخصوص به خود استفاده نمود.اینکه برج شما از کدام مدل باشد و شما چه میزان راندمان کاری برایتان مهم است این عواملی هستند که در قیمت گذاری برای یک برج  نقش مهم و اساسی دارند.البته همیشه به مشتریان خود توصیه کرده ایم که هیچگاه بر اساس قیمت تمام شده یک برج دست به خرید و انتخاب نزنند. اولین چیزی که شما باید در هنگام خرید برج خنک کننده به ان دقت لازم را داشته باشید این است که ایا این محصول مورد نظر شما می تواند پاسخگوی نیازهای واحد  صنعتی مورد نظرتان باشد. بله نکته اینجاست که شما باید بر اساس نیازی که دارید برج مورد نظرتان را انتخاب نمایید و نه اینکه بر اساس قیمت تمام شده آن.

باید مکان مورد نظرتان توسط کارشناسان فنی مورد بازدید قرار گیرد تا مشخص شود اول شما چه مقدار فضا در اختیار دارید و سپس تجهیزات صنعتی شما را باید به صورت دقیق بررسی کرد تا مشخص شود برای این ادوات از چه برجی با چه ظرفیتی باید استفاده کرد.اگر به دنبال بهرتین راندمان کاری هستید باید بر اساس نوع منطقه اب و هوایی و همچنین میزان خنک کنندگی که نیاز دارید  اقدام به خرید کنید . در این راه گروه مهندسی نوین تهویه صنعت با کادری مجرب و متخصص اماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد.

ما به صورت دقیق تمام جوانب کار را انالیز خواهیم کرد و بر اساس میزان بودجه ای که برای این امر اختصاص داده اید بهترین مدل را برایتان طراحی و تولید می کنیم.کلیه کارهایی که توسط نوین تهویه صنعت ارائه می شوند دارای استانداردهای جهانی بوده و بی قید و شرط از طرف ما گارانتی خواهند شد.

 

همیشه کاهش دامای ادوات صنعتی به منظور حفظ کیفیت کار دستگاه ها از مهمترین چالش هایی بوده است که مهندسان با ان روبرو بوده اند به همین منظور است که امروز شاهد  هستیم در اکثر واحد های بزرگ و کوچ از برج های خنک کننده صنعتی استفاده می کنند.این برج ها بر اثر نوع مکانیزم طراحی که دارند می توانند به خوبی و با کیفیت مطلوبی عمل خنک سازی را انجام دهند و شما در طول کار دستگاه ها شاهد کوچکترین هیچگونه مشکلی نخواهید بود.

 

اما در روند انتخاب یک برج که بتواند عملکرد خوبی برای محیط منورد نظر شما داشته باشد باید حتما از قبل شرایط محیطی را به خوبی مورد بررسی قرار داد. محیط های خشک با محیط هایی که مرطوب هستند قطعا مدل های مختلفی از انواع برج خنک کن را می طلبند.امروزه شاهد هستیم تکنولوژی طراحی و ساخت انواع و اقسام دستگاه های برج خنک کننده کاملا بومی شده و خوشبختانه تمامی کارهای مربوطه در داخل کشور و با هزینه ای به مراتب کمتر از قبل انجام خواهد شد.

همچنان که در قبل نیز اشاره شده بر اساس یک تقسیم بندی می توان این ادوات خنک کننده را در سه دسته قرار داد و از آن بر اساس نیاز محیط مورد نظرمان مورد استفاده قرار داد :

قیمت برج خنک کننده  در مدل های مرطوب همانطور که از نامشان نیز مشخص است برای محیط هایی که در مصرف آب کمبودی ندارند مورد استفاده قرار خواهند گرفت و می توان از این مدل ها جدا از مصرف بالای ابی که دارند شاهد راندمان خوبی در حین کار بود.

اما مدل های خشک برای محیط های کم آب و کویری بیشتر مورد استفاده قرار می گرند و البته مشخص است که به نسبت مدل های مرطوب راندمان پایین تریداشته و البته مصرف اب به مراتب پایین تری نیز دارند.

در مدلی دیگر به صورت تلفیقی از دو حالت اول است برج های مرطوب و خشک نام گذاری شده و در عین حال که سعی شده است مصرف آب کمتر شود راندمان نیز بالاتر رفته و این مدلی است که این روزها در اکثر واحدها شاهد هستیم که از آن استفاده خواهد شد.

شرکت نوین تهویه با بهره گیری از کادری مجزب و متخصص در این زمینه اماده ارائه همه نوع خدماتی رد زمینه طراحی و تولید و تعمیرات انواع برج خنک کننده می باشد . شما می توانید از بخش تماس با ما با کارشناسان فنی ما رد ارتباط باشید و سوالات خود را از این طریق با ما در میان بگذارید.ما بهترین مشاوره ها را به شما ارائه خواهیم داد تا در نهایت بتوانید انتخابی صحیح و مناسب داشته باشید و از هزینه های اضافی جلوگیری نمایید.

نکته مهم دیگری که باید به ان اشاره کرد این است که مکانی که قرار است برج ها نصب شوند باید دقیقا مورد کارشناسی قرار گرفته و نقطه ای را انتخاب کرد که جریان باد به خبوی قابل حرکت باشد و همین امر می تواند در خنک سازی و بالا بردن راندمان کاری بسیار موثر باشد.

اما چیزی که معمولا کارشناسان نوین تهویه به مشا پیشنهاد می کنند این است که از مدل های تلفیقی مرطوب و خشک استفاده نمایید. این مدل ها راندمان قابل قبولی دارند و در عوض میزان مصرف آب کمتری هم دارا بوده و همین دو امر می تواند انگیزه مناسبی باشد تا شما هر چه بیشتر به استفاده از این مدل ترغیب شوید.

 

 

درباره adminsazan

3 دیدگاه در قیمت برج خنک کننده در مدل های مختلف گرد و مکعبی |۰۹۱۲۴۲۰۶۷۲۷
 1. برج خنک کننده cooling toers
  حفاظت و استفاده مجدد کارآمد از این منبع با ارزش و همه کاره اگر چنین مناطق الزامی است برای رسیدن به توسعه مناسب. و، نیاز به آب حفاظت کند خودش را فقط به مناطق خشک محدود نمی کند. به رسمیت شناختن اثرات زیست محیطی مخرب آب در دمای بالا تخلیه به خور، که ساکنان به عادت کرده اند سطح دمای معتدل تر، باعث می شود یک درک که دوباره خنک کننده و استفاده مجدد از آب، اما فراوان، حفظ نمی درست است که مهم منابع طبیعی حفظ طبیعت است. یکی به معنی مفید برای رسیدن به این برج خنک کننده با آب است.

 2. چیلر تراکمی
  روش کار چیلر تراکمی به این شکل میباشد.که که آب مبرد وارد لوله ها یا به اصطلاح تبخیر کننده که در داخل اتاق یا محلی که می خواهیم سرد کنیم وارد می شود گرما از هوای اتاق به آب مبرد داده می شود و آب در نتیجه گرفتن گرما تبخیر می شود و در عوض درجه حرارت اتاق پایین می آید

  ۱- دمای آب رفت به برج خنک کننده ۲۹درجه سانتیگراد میبایست باشد
  ۲- دمای آب برگشت به برج خنک کننده میبایست ۷ درجه سلنتگراد اختلاف دما داشته باشد .
  ۳- فشار گاز فریون در مکش چیلر تراکمی نوین تهویه صنعت ۴۶تا ۷۶ ورانش۲۰۰تا ۲۶۰ psi باشد
  ۴- هنگامی که میخواهیم گاز تزریق کنیم بایستی شیر سرویس آن را ببندیم
  ۵- در حالت که چیلر در حال راهن اندازی و حین کار است باید تمامی شیرها باز باشد مکش و رانش. مایع
  ۶- برای روشن شدن چیلر بایستی ابتدا فن برج سپس پمپ فن کوئل و سپس پمپ برج خنک کننده را روشن کنیم
  ۷- برای روغن کاری دستگاه میبایست دستگاه خاموش باشد
  ۸- فشار روغن در سیستم بایستی حداقل ۱۹ psi از فشار مکش بیشتر باشد
  ۹- سطح شیشه مایع مبرد میبایست کاملا تمیز و کف کرده نباشد
  ۱۰- مقدار اسید برای هر ظرفیت چیلر معادل ۵ کیلوگرم باشد
  ۱۱- از گیج قرمز برای فشار بیشتر و تست ازت استفاده میشود

 3. قسمتهای اصلی برج خنک کننده (کولینگ تاور ) :

  الف) لوله ها و آکنه ها
  شامل قسمتهای هستند که درجریان انتقال حرارت دخالت داشته در ضمن باعث می شود که مقدار آب گرد شده که همراه باد خارج می شود کم شده و از خروج آنها از برج جلوگیری شود.همچنین نگهدار خوبی برای قسمتهای دیگر برج می باشد . در مورد مشخصات آکنه ها در همین فصل توضیح داده خواهد شد.

  ب)حوضچه
  حوضچه در پائین برج قرار دارد که آب خنک کننده در آن جمع می گردد.به حوضچه یک جریان بنام آب تکمیلی یا آب جبرانی (MAKE UP) وارد می شود و یک جریان برای استفاده در دستگاههای تبادل حرارت از آن خارج می گردد .علاوه بر جمع آوری آب در حوضچه ،آب قبل از اینکه به سمت کندانسور پمپ شود صاف نیز می گردد.
  حوضچه های برجهای بزرگ و مفید از بتن ساخته شده اند .عموماً این حوضچه ها طوری طراحی می شوند که برج بدون اضافه کردن آب جبرانی می تواند برای چندین ساعت کار کند .
  از زهکش برای برطرف کردن لجن ته نشین شده و کنترل سطح آب در حالتی که جریان موج دار که در کف قرار دارد ترک می کند و به میان سرندی که از ورود اشغال تجمع یافته به ورودی پمپ جلوگیری می کند ،می ریزد .

  پ)بادبزنها
  در برجهای خنک کننده ( کولینگ تاور ) با کشش مکانیکی باد بزنهای نصب می شوند تا جریان هوای لازم را جهت عبور از آکنه ها تولید نماید .بادبزنها در برجهای خنک کننده با کشش مکانیکی کاربرد دارند . توضیح در این مورد ضرورتی ندارد و به همین مقدار اکتفا می شود

  ت) حذف کننده ها
  این وسیله از خارج شدن قطرات آب بوسیله کشش هوا از برج جلوگیری بعمل می آورد . تیغه ها معمولاًطوری نصب می شوند که با سطح افق زاویه ای در حدود ۴۵ درجه بسازد .جنس این تیغه ها از چوب ، فلز یا پلاستیک ممکن است ساخته شده باشند .درباره کشش و حذف کننده های کشش بعداً مفصلاً توضیح داده خواهد شد .

  ث) آکنه ها
  دو نوع آکنه ها که در برجهای خنک کننده ( کولینگ تاور ) ممکن است مورد استفاده قرار گیرد عبارتند از :
  ۱. SPLASH PACKING
  ۲. FILM PACKING
  ۱. SPLASH PACKING :
  در این نوع آکنه ها آب بر اثر برخورد با تیغه ها پخش و به صورت قطره قطره در آمده که در نتیجه ایجاد سطح وسیع می نماید .از آنجایکه قطرات آب همراه پیوسته بوده و وزن سنگین دارند این نوع دسته بندی ممکن است در اثر جریان دائمی از هم گسیخته گردد.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *