خرید برج خنک کننده و قیمت آن در مدل های مختلف گرد و مکعبی |۰۹۱۲۴۲۰۶۷۲۷

۱۳۹۵/۰۸/۱۳

یکی از مهمترین عواملی که می تواند در قیمت برج خنک کننده بسیار موثر باشد قطعات و لوازمی است که در ساخت ان استفاده شده است.قطعاتی همچون فن های به کار رفته و پکینگ ها و قطره گیر ها با توجه به نوع و مدلشان و میزان کیفیتی که می تواند ارائه دهند همگی به صورت مستقیم بروی قیمت نهایی یک برج تاثیر خواهند گذاشت.همچنین نوع متریالی که برای ساخت بدنه برج های خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرد نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. مثلا برجی که با ورق های گالوانیزه ساخته شده باشد با برجی که از جنس فایبرگلاس باشد قطعا دارای تفاوت قیمت خواهند بود.

 

اگر می خواهید برای خرید برج خنک کننده اقدام نمایید ابتدا و قبل از هر کاری باید نیاز سنجی دقیقی از انچه که می خواهید داشته باشید . باید  بررسی دقیق به عمل آید تا به صورت واضح مشخص شود برای واحد صنعتی شما چه نوع برجی و با چه ابعاد و مشخصات فنی مورد نیاز است. عوامل زیادی را می توان یافت که می تواند در قیمتت نهایی و تمام شده یک برج خنک کننده تاثیر گذار باشد.مواردی همچون :

مواد اولیه ساخت انواع برج خنک کن

تعداد افرادی که قرار است جهت ساخت مشغول به فعالیت شوند.

مدت زمان انجام کار

می توان گفت این سه اصل  جز عوامل مهم در تایین قیمت یک برج هستند.

 

همانطور که می دانید برج های برای اینکه بتوانند عمل خنک کنندگی را به خوبی انجام دهند نیاز به دو انرژی آب و انرژی الکتریکی دارند. هر کدام از این محصولات دارای راندمان کاری خاصی هستند و همین امر نیز می تواند در تایین قیمت نهای موثر باشد . قطعا برجی که از راندمان کاری بالاتری برخوردار بوده به نسبت گران تر نیز می باشد.در مقالات قبل نیز عنوان کردیم که بستگی به موقعیت آب و هوایی منطقه شما می توان از سه مدل برج خنک کننده استفاده کرد :

مدل اول با نام برج مرطوب شناخته می شود

مدل دوم برج خشک نام دارد

و مدل سوم ترکیبی از این دو مدل است و به برج خشک و مرطوب معروف است.

 

 

در طراحی و ساخت هر کدام از این مدل ها می بایست نکات خاص ان را رعایت کرد و از قعات مخصوص به خود استفاده نمود.اینکه برج شما از کدام مدل باشد و شما چه میزان راندمان کاری برایتان مهم است این عواملی هستند که در قیمت گذاری برای یک برج  نقش مهم و اساسی دارند.البته همیشه به مشتریان خود توصیه کرده ایم که هیچگاه بر اساس قیمت تمام شده یک برج دست به خرید و انتخاب نزنند. اولین چیزی که شما باید در هنگام خرید برج خنک کننده به ان دقت لازم را داشته باشید این است که ایا این محصول مورد نظر شما می تواند پاسخگوی نیازهای واحد  صنعتی مورد نظرتان باشد. بله نکته اینجاست که شما باید بر اساس نیازی که دارید برج مورد نظرتان را انتخاب نمایید و نه اینکه بر اساس قیمت تمام شده آن.

باید مکان مورد نظرتان توسط کارشناسان فنی مورد بازدید قرار گیرد تا مشخص شود اول شما چه مقدار فضا در اختیار دارید و سپس تجهیزات صنعتی شما را باید به صورت دقیق بررسی کرد تا مشخص شود برای این ادوات از چه برجی با چه ظرفیتی باید استفاده کرد.اگر به دنبال بهرتین راندمان کاری هستید باید بر اساس نوع منطقه اب و هوایی و همچنین میزان خنک کنندگی که نیاز دارید  اقدام به خرید کنید . در این راه گروه مهندسی نوین تهویه صنعت با کادری مجرب و متخصص اماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد.

ما به صورت دقیق تمام جوانب کار را انالیز خواهیم کرد و بر اساس میزان بودجه ای که برای این امر اختصاص داده اید بهترین مدل را برایتان طراحی و تولید می کنیم.کلیه کارهایی که توسط نوین تهویه صنعت ارائه می شوند دارای استانداردهای جهانی بوده و بی قید و شرط از طرف ما گارانتی خواهند شد.

 

همیشه کاهش دامای ادوات صنعتی به منظور حفظ کیفیت کار دستگاه ها از مهمترین چالش هایی بوده است که مهندسان با ان روبرو بوده اند به همین منظور است که امروز شاهد  هستیم در اکثر واحد های بزرگ و کوچ از برج های خنک کننده صنعتی استفاده می کنند.این برج ها بر اثر نوع مکانیزم طراحی که دارند می توانند به خوبی و با کیفیت مطلوبی عمل خنک سازی را انجام دهند و شما در طول کار دستگاه ها شاهد کوچکترین هیچگونه مشکلی نخواهید بود.

 

اما در روند انتخاب یک برج که بتواند عملکرد خوبی برای محیط منورد نظر شما داشته باشد باید حتما از قبل شرایط محیطی را به خوبی مورد بررسی قرار داد. محیط های خشک با محیط هایی که مرطوب هستند قطعا مدل های مختلفی از انواع برج خنک کن را می طلبند.امروزه شاهد هستیم تکنولوژی طراحی و ساخت انواع و اقسام دستگاه های برج خنک کننده کاملا بومی شده و خوشبختانه تمامی کارهای مربوطه در داخل کشور و با هزینه ای به مراتب کمتر از قبل انجام خواهد شد.

همچنان که در قبل نیز اشاره شده بر اساس یک تقسیم بندی می توان این ادوات خنک کننده را در سه دسته قرار داد و از آن بر اساس نیاز محیط مورد نظرمان مورد استفاده قرار داد :

قیمت برج خنک کننده  در مدل های مرطوب همانطور که از نامشان نیز مشخص است برای محیط هایی که در مصرف آب کمبودی ندارند مورد استفاده قرار خواهند گرفت و می توان از این مدل ها جدا از مصرف بالای ابی که دارند شاهد راندمان خوبی در حین کار بود.

اما مدل های خشک برای محیط های کم آب و کویری بیشتر مورد استفاده قرار می گرند و البته مشخص است که به نسبت مدل های مرطوب راندمان پایین تریداشته و البته مصرف اب به مراتب پایین تری نیز دارند.

در مدلی دیگر به صورت تلفیقی از دو حالت اول است برج های مرطوب و خشک نام گذاری شده و در عین حال که سعی شده است مصرف آب کمتر شود راندمان نیز بالاتر رفته و این مدلی است که این روزها در اکثر واحدها شاهد هستیم که از آن استفاده خواهد شد.

شرکت نوین تهویه با بهره گیری از کادری مجزب و متخصص در این زمینه اماده ارائه همه نوع خدماتی رد زمینه طراحی و تولید و تعمیرات انواع برج خنک کننده می باشد . شما می توانید از بخش تماس با ما با کارشناسان فنی ما رد ارتباط باشید و سوالات خود را از این طریق با ما در میان بگذارید.ما بهترین مشاوره ها را به شما ارائه خواهیم داد تا در نهایت بتوانید انتخابی صحیح و مناسب داشته باشید و از هزینه های اضافی جلوگیری نمایید.

نکته مهم دیگری که باید به ان اشاره کرد این است که مکانی که قرار است برج ها نصب شوند باید دقیقا مورد کارشناسی قرار گرفته و نقطه ای را انتخاب کرد که جریان باد به خبوی قابل حرکت باشد و همین امر می تواند در خنک سازی و بالا بردن راندمان کاری بسیار موثر باشد.

اما چیزی که معمولا کارشناسان نوین تهویه به مشا پیشنهاد می کنند این است که از مدل های تلفیقی مرطوب و خشک استفاده نمایید. این مدل ها راندمان قابل قبولی دارند و در عوض میزان مصرف آب کمتری هم دارا بوده و همین دو امر می تواند انگیزه مناسبی باشد تا شما هر چه بیشتر به استفاده از این مدل ترغیب شوید.

 

 

 

 

 

اما در مرحله بعدی باید برای طراحی برج خنک کننده دید فضای مورد  نظر شما دارای چه ظرفیت هایی است و برای رفع نیازهای ان از چه برجی و با چه ابعادی و در چه مدلی باید استفاده شود.محصولاتی که در زمینه برج های خنک کننده تولید می شوند هر کدام داراری راندمان و بازدهی خاصی هستند و از کیفیت های متفاوتی برخوردار میی باشند.هر چقدر میزان کیفیت و بازدهی برج بیشتر باشد مسلما قیمت نهایی ان نیز بیشتر خواهد بود.

در مطالب قبل نیز عنوان کردیم برای اینکه بتوانیم انتقال دما را در یک برج انجام دهیم می توان از دو روش استفاده نمود.یک روش به صورت طبیع و بدون نیاز به هیچ دستگاه جانبی این کار انجام می شود که به نام روش کشش طبیعی معروف است.اما در نوع دیگر از یک فن جهت انتقال هوا استفاده می شود و به همین منظور قیمت نهایی این مدل به خاطر استفاده از فن کمی بیشتر خواهد بود.

همیشه به مشتریان خود توصیه کرده ایم که به خاطر  اینکه برج خنک کننده ای ارزان تر داشته باشند از فاکتورها و نیازهای اصلی واحد صنعتی خود چیزی را از قلم نیازندازند و به دنبال ارزان ترین ها نباشند. وظیفه ای که یک برج در واحد صنعتی شما انجام می دهد بسیار حائز اهمیت است و اگر خللی در روند کاری ان صورت پذیرد می تواندد خسارات زیادی را به همراه داشته باشد.

پس حتما برای خرید برج خنک کننده مورد نظرتان ابتدا مشخصات فنی انرا بررسی نمایید که ایا می تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد و سپس به دنبال روشی برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در قیمت تمام شده ان باشید.در زیر به ذکر چند نکته می پردازیم که با رعایت ان می توانید عملکرد بهتری را از برج خنک کن واحد خود شاهد باشید :

اگر برج در جریان مستقیم باد قرار داشته باشد عمل خنک کنندگی و انتقال هوا به خوبی انجام شده و آب سریع تر خنک سازی می شود.

از جمله عوامل مهم دیگری که می تواند در قیمت یک برج خنک کننده موثر باشد نوع قطعات و لوازمی است که در ساخت ان به کار رفته است.قطعاتی همچون فن ها و پکینگ ها و حوضچه هایی که به کار گرفته می شود و همچنین مدل قطره گیر ها همگی می تواند در قیمت تمام شده برج شما تاثیر گذار باشد.

ما در مجموعه نوین تهویه صنعت همه موارد بالا را در نظر گرفته ایم و با توجه به نیازهای واحد صنعتی شما سعی خواهیم کرد در تولید برج خنک کننده بهترین و با کیفیت ترین محصول را برایتان طراحی نماییم.

یکی دیگر از عواملی که می تواند در تایین نوع برجی که می خواهید استفاده کنید تاثیر گذار باشد نوع آب و هوا و موقعیت جغرافیایی محی مورد نظرتان است. اگر محیط کم آب باشد باید از مدل های خشک استفاده شود و اگر مشکل آب ندارید می توانید از مدل های مرطوب استفاده نمایید. همچنین می توان یک مدل ترکیب خشک و مطوب هم طراحی نمود که در واقع یکی از بهترین مدل هایی است که معمولا توصیه می کنیم.

ما با سابقه طلایی چندین ساله و همچنین با استفاده از کارکنانی مجرب اماده ارائه مشاوره رایگان به شما می باشیم . کافیست از بخش تماس با ما در سایت وارد شده و از طریق راه های ارتباطی که قرار داده ایم با ما در تماس باشید.

یک نکته مهم را هیچگاه نباید فراموش کرد و ان این است که برای قیمت گذاری نهایی و خرید برج خنک کننده باید دید که در طراحی و ساخت ان از چه متریال هایی استفاده شده است.همچنین اینکه تعداد نیرویی که برای تولید ان وقت گذاشته اند و مدت زمان انجام کار را نیز باید در نظر گرفت.

در مدل های بتنی با مدل هایی که از جنس فایبرگلاس هستند تفاوت قیمت فاحسی را می توان شاهد بود و این یک امر طبیعی است.چرا که نوع تکنولوژی به کار رفته و همچنین متریال های استفاده شده در این دو مدل بسیار با هم فرق می کنند و همین امر در قیمت گذاری تاثیر فروانی دارد. پیشنهاد می کنیم شما برای خرید برج خنک کننده مد نظرتان ابتدا یک نیاز سنجی دقیق و علمی داشته باشید تا بتوانید بر اساس انچه که واقعا می خواهید هزینه کنید.

چیزی که کاملا مشخص است این است که هر چقدر کیفیت ارائه شده بالاتر باشد و هر چقدر که راندمان بالاتری را بتوان از یک برج گرفت قطعا قیمت تمام شده ان نیز بالاتر خواهد رفت.در انواع مختلف برج ها برای اینکه بتوانتد هوای اطراف را جا به جا نمایند از دو رروش استفاده می کنند. روش اول کشش طبیعی است و در روش دوم از کشش مکانیکی سود خواهند برد.

در روش اول همانطور که از نامش نیز مشخص است به صورت کاملا طبیع و بدون کمک هیچ گونه دستگاهی این اتفاق رخ خواهد داد و چون به صورت کاملا طبیع رد حال انجام است لذا قیمت این مدل برج ها ارزان تر خواهد بود. اما مدل دوم برای این امر باید از دستگاه مخصوصی استفاده کند و همین امر موجب شده تا قیمت تمام شده این مدل کمی بالاتر باشد.

نکته مهمی که باید همیشه به آن توجه کرد این است که شما برای اینکه در قیمت نهایی صرفه جویی کنید هیچگاه دست به انتخابی نزنید که مناسب کارگاه و کارخانه شما نباشد همیشه ابتدا کیفیت کار را در نظر بگیرید و همه چیز را فدای قیمت ارزان تر نکنید.

در ضمن اینکه در کدام محل شما می خواهید از برج خنک کننده خود استفاده کنید نیز بسیار مهم و در کیفیت نهایی تاثیر گذار خواهد بود. باید حتما محلی که برای این کار انتخاب می کنید طوری باشد که جریان باد به خوبی حرکت کند و سطح تماس خوب و قابل ملاحضه ای را با آب درون برج برقرار نماید.نوع فن و نوع پکیکنگ و همچنین نوع حوزچه های استفاده شده در برج ها بسیار مهم هستند و هر چقدر که کیفیت این قعطعات بالاتر باشد قطعا می توان شاهد راندمان بالاتری نیز باشیم.

ما در شرکت نوین تهویه صنعت با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق  تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا در نهایت بتوانیم بهترین خدمات را به شما مشتراین عزیز در این راستا ارائه دهیم.

 

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

پکینگ , پکینگ برج خنک کننده , انواع برج خنک کننده

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :