شرکت نوین تهویه صنعت با کادری مجرب و سابقه ای درخشان در زمینه طراحی و تولید انواع برج خنک کن با افتخار اعلام می دارد توانایی طراحی و ساخت انواع برج خنک کننده فایبرگلاس را دارا  بوده و بر اساس نیاز واقعی مشتریان بهرتین و در عین حال کم هزینه ترین مدل را در زمانی کوتاه طراحی و تولید خواهد کرد.شما عزیزان می توانید از بخش تماس با ما در سایت با ما ارتباط برقرار نمایید و کلیه مسایل مربوط به فروش و قیمت گذاری را از ما پرس و جو کنید.

این روزها شاهد هستیم اکثر واحد های صنعتی اقدام به تعویض برج های قدیمی خود نموده اند و جایگزینی که برای این مورد در نظر گرفته تنها مدل های فایبر گلاس است . از جمله مزایی که می توان در برج های خنک کننده فایبرگلاس نسبت به دیگر برج ها یافت می توان به موارد زیر اشاره نمود :

بزرگترین مزیت اینگونه برج ها طول عمر انها هستند که به نسبت دیگر مدل ها از مقدار بالاتری برخوردار است.علت هم می توان اینگونه توضیح داد که در سایر برج ها به دلیل فلزی بودن جنس بدنه شاهد هستیم که پس از مدتی به دلیل وجود آب فلز بدنه دچار پوسیدگی و زنگ زدگی خواهد شد.اما این مشکل رد مدل هایی که زا فایبرگلاس استفاده می شود کاملا برطرف شده و دیگر خبری از پوسیدگی نخواهد بود.

 

از دیگر برتری هایی که می توان برای برج خنک کننده فایبرگلاس لحاظ نمود این است که این مدل می تواند نیروی بیشتری از فشار و بار را تحمل نماید که این خود نشان از استحکام و دوام بالای اینگونه برج ها دارد

 

وجود فایبرگلاس برای ساخت بدنه به شما این امکان را خواهد داد تا به صورت ۱۰۰%  فضایی کاملا آیرودینامیک ایجاد نمایید و همین مساله تاثیر بسزایی در امر خنک کنندگی دارد و یمزان راندمان کاری را به نحو چشمگیری افزایش می دهد.

با وجود بدنه آیرودینامیک شما می توانید از الکتروموتورهایی با ظرفیت کمتر استافده نمایید و در نتیجه شاهد کاهش مصرف برق هم خواهید بود.

وزن نهایی اینگونه برج ها در مقایسه با مدل های فلزی گاهی تا یک پنج وزن انها نیز کاهش یافته و این مساله زمانی نمود پیدا خواهد کرد که بخواهید برج را از مکانی به مکان دیگر جابجا نمایید.

از دیگر مزایای استفاده از برج های خنک کننده فایبرگلاسی این است که هر زمان که بخواهید می توانید کلیه قطعات و بدنه را از همدیگر دمونتاژ نمایید و این درحالیست که چنینی امکانی در مدل های فلزی  وجود ندارد.

وجود شرایط آیرودینامیک به شما این امکان را خواهد داد تا فن در فضایی کاملا بالانس شده شروع به کار کند و همین امر باعث کاهش تولید صدای اضافی خواهد شد. در مدل های فلزی به دلیل عدم وجود چنین فضایی فن با صدای بسیار بالایی کار می کند و موجب آزار خواهد شد.

یکی دیگر از مسائلی که باید به ان دقت فراوانی داشت هزینه های پشتیبانی و نگه داری یک برج است. در مدل های فایبرگلاس این هزینه ها به نحو چشم گیری کاهش یافته و از این روب رای شما کاملا مقرون به صرفه تر می باشد.

و در اخر هم می توان از نظر شکل ظاهری مدل های فایبرگلاسی را بسیار زیباتر و خوش رخ تر طراحی نمود.

 

واحد های صنعتی بزرگ همیشه با گرمای ادوات و دستگاه های خود مشکل داشته و همین امر موجب شده تا شاهد بروز مشکلاتی در خط تولید انها باشیم.یکی از مطمئن تریم روش ها که می تواند کمک فراوانی نماید و عملیات خنک سازی را به خوبی انجام دهد استفاده از برج خنک کننده فایبرگلاس است. مدل های مختلفی را می توان پیشنهاد داد اما در مدل های ساخته شده از متریال فایبرگلاس مزایایی نهفته است که نمی توان در دیگر مدل ها دید.

همیشه اولین چیزی که ما به مشتریان خود می گوییم این است که در قدم اول بر اساس واقعیت و به درستی نیاز سنجی کنند و سپس اقدام به خرید و تهیه ادوات مربوط به برج خنک کننده نمایند.تقسیم بندی های مختلفی را می توان برای این محصولات در نظر گرفت که در یک مدل بر اساس نوع راندمان کاری می توان به شرح ذیل به انها اشاره کرد :

برج های مدل مرطوب

برج های مدل خشک

برج های مدل خشک-مرطوب

در مقالات گذشته به تفصیل در مورد نحوه عملکرد هر کدام از این سه مدل صحبت کردیم و دیگر نمی خواهیم تکرار مکررات نماییم.نکته ایکه باید انرا همیشه مد نظر داشته باشید نحوه و مکان جا نمایی این دستگاه است . همانطور که می دانید برای اینکه عمل انتقال حرارت به خوبی انجام شود نیاز است تا باد در کنار این دستگاه به خوبی در جریان بوده و براحتی منتقل شود. پس باید مکانی را برای نصب در نظر بگیرید که عمل انتقال باد به خوبی صورت پذیرد.

در ضمن برای انتقال هوا از دو روش کشش طبیعی و کشش مکانیکی  استفاده مش ود . مدل های کشش طبیعی همانطور که از نامش مشخص است بدون نیاز به هیچگونه ادوات خاصی این کار را انجام می دهد و البته این خود باعث شده تا راندمان کاری کمی پایین تر باشد و در عوض میزان اتلاف انرژی نیز کمتر است اما در مدل های کشش مکانیکی با استفاده از یک فن این عمل صورت خواهد گرفت و شاهد هستیم که راندمان به میزان قابل توجهی بالا رفته و در عوض اتلاف انرژی نیز بالاتر خواهد رفت.

 

مجموعه نوین تهویه صنعت با دارا بودن کادری مجرب و حرفه ای همه روزه امادگی این را دارد تا به سوالات شما پاسخ داده و شما از این فرصت می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

در سالیان گذشته برای تهیه یک برج خنک کننده فایبرگلاس نیاز بود تا این کالا از خارج از کشور تهیه شود اما امروزه شاهد هستیم با پیشرفت روز افزون تکنولوژی این دانش به صورت کامل بومی شده و توسط مهندسان داخلی قبال اجرا و طراحی می باشد و همین امر موجب شده تا شاهد کاهش هزینه های به میزان قابل توجهی باشیم.

اما در این بخش می خواهیم به معرفی اجزا و قطعات تشکیل دهند یک برج اشاهر کنیم و به معرفی کلی انها بپردازیم :

 

 

یکی از مهمترین بخش ها فن به کار رفته در این دستگاه ها است. کیفیت فن مورد استفاده شده بسیار برای یک واحد صنعتی مهم است و می تواند در افزایش راندمان کاری موثر باشد.

اما قطعه بعدی که بسیار مهم است پکینگ نام دارد .پکینگ ها در سرعت بخشیدن به عملیات خنک سازی نقش مهمی را ایفا می کنند و هر چقدر کیفیت ساخت انها بالاتر باشد شاهد راندمان بالاتری هم خواهید بود.

بخش بعدی را می توان به حوضچه اب اشاره داشت که آب خنک شده در انجا جمع اوری می وشد و به منظور استفاده مجدد به سمت دستگاه ها هدایت می گردد.

در برج های مدل مرطوب به دلیل استفاده از آب شاهد هستیم که میزان زیادی ممکن است اب به اطراف دستگاه پراکنده شود که این خود موجب اتلاف و حتی آسیب رساندن به دیگر ادوات شود به همین منظور از قطعاتی به نام قطره گیر استفاده می کنند تا این مشکل برطرف شود.

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

پکینگ , پکینگ برج خنک کننده

 

درباره adminsazan

3 دیدگاه در برج خنک کننده فایبرگلاس و مزایای آن نسبت به مدل های فلزی|۰۹۱۲۴۲۰۶۷۲۷
 1. کسانی که مسئول مشخصات، خرید و بهره برداری بوته، ایستگاه، و یا ساختمان سیستم های خنک کننده باید در نظر بسیاری از جنبه های فراتر از نیاز اولیه از اتلاف ناخواسته حرارت.
  متن زیر به شناسایی اولیه اختصاص داده شده و ملاحظات محیطی و ارائه روش های تصفیه شده از حدود ۱۵ سال تجربه در صنعت برج های خنک کننده.
  هدف این است که برای اطمینان از پیاده سازی سیستم های خنک کننده آب که تمام طراحی و زیست محیطی مورد نیاز با برآورده مهندسی صدا و هزینه به عهده دارد.
  این راهنما نظر گرفته نمی شود همه جانبه و به طور کامل قطعی. تمام قلمرو برج های خنک کننده است ، و فن آوری بیش از حد پیشرفته،
  فن آوری های خنک کننده، یا موجود و یا برنامه ریزی شده، فرد پوشش موضوعات در عمق. در اینجا قصد این است که به ارائه یک سطح عمومی دانش است که گفت و گو را تسهیل خواهد کرد

 2. فن پروانه
  معمولا فن در قسمت خروجی هوا ا در سطح بالا است.
  خروج هوا بالا و ورود هوا پایین با سرعت کم وسر و صدا ا بسیار پایین مکان پذیر است.
  و همچنین پتانسیل رانش پایین تر است.
  فن، درایو و موتور گیربکس واقع در مرطوب جریان هوا به طوری حفاظت الکتریکی مورد نیاز است و تعمیر و نگهداری و خوردگی بیشتر محتمل است.
  فن بیشتر مستعد ابتلا به ارتعاش. دسترسی کمتری برای تعمیر و نگهداری. به طور کلی تا عملکرد ۱۰-۱۵٪ در سرعت فن صفر است.

 3. FILM PACKING :
  در این نوع آکنه ها سطح وسیع از آب در اثر جریان آن در روی تیغه ها بوجود می اید . به طرق گوناگون می توان چنین سطح وسیعی ایجاد کرد
  a. GIRD PACKING
  در این نوع آکنه ها از یک سری شبکه های که معمولاً از چوب بوده و روی یکدیگر قرار گرفته اند استفاده می شود .این شبکه ها طوری نصب گردیده که همراه هر شبکه با شبکه های اطراف خود زاویه ۹۰ درجه می سازند وباین شکل در سطوح شبکه ها پخش می گردد .
  b. RANDOM PACKING
  این نوع آکنه ها موادی با سطح زیاد درست شده که به طور نا منظم در داخل برج قرار دارند . یکی از دلایل نا مرغوب بودن این نوع آکنه ها ایجاد مقاومت زیاد در مقابل جریان هوا می باشد . این نوع آکنه ها دارای قسمتهای حلقوی است که قطر هر حلقه با طول آن برابر است . این حلقه ها از جنس های مختلفی یوده وسطح تماس آب با هوا را زیاد می کنند.
  c. PLATE TYPE FILM PACKING
  این نوع آکنه ها از صفحات نازک پلاستیکی چین دار ساخنه شده اند که با زاویه کمی کمتر از ۹۰ درجه با سطح افق نصب شده اند. چین های روی صفحات باعث بوجود امدن سطح زیاد می گردند .
  آکنه ها باید طورب انتخاب شوند تا هم سطح تماس آب و هوا برای نسبتهای بالای انتقال حرارت و انتفال جرم مناسب یاشند و هم مقاومت کمتری در مقابل جریان هوا داشته باشند .آکنه ها باید محکم ، سبک و در برابر خوردگی و خراب شدن مقاوم باشد.

  مشخصات و خصوصیات آکنه ها :
  مشخصات و خصوصیات آکنه یک برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) را در یک برج خنک کننده آزمایشی اندازه گیری می کنند. یک نمونه از این برج در نیروگاه برق groyden A در سال ۱۹۵۰ بنا شده بود و در آن زمان فکر می کردند بزرگترین نوع خود در کشور باشد . در این برج یک مقطع از آکنه با مربعی به ضلع ۴ ft وعمق ۸ ft را می توان زیر یک تغییر بار آب و هوا و اتلاف حرارتی برای اندازه گیری ضریب انتقال حجمی و مقاومت جریان هوا نصب و آز مایش کرد . بزرگی این برج یک مسئله اساسی است در غیر اینصورت مقدار آبی که به ظرف پائین دیواره ریزش می کند کافی است تا بر روی دقت آزمایش تاثیر بگذارد.
  هر دو جریان آب وهوا توسط اوریفیس اندازه گیری می شود . جریان آب بیشتر در مقابل یک حجم اندازه گیری شده تانک ، چک خواهد شد.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *