دستگاه برج خنک کننده چگونه کار می کند ؟

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است در روند انجام فرآیندهای بزرگ صنعتی رخ دهد این است که در هنگام کار گرمای تولید شده توسط ادوات و دستگاه ها ممکن است تاثیر منفی در روند پروزه داشته باشد و به همین منظور باید فکری کرد تا این حررات ناشی از فعالیت دستگاه ها دفع شود تا مانعی برای ادامه کار نباشد.اینجاست که نام دستگاه های به نام برج خنک کننده مطرح می شود.این محصول می تواند با توجه به نوع عملکردش  باعث شود تا آبی که قرار بوده  سایر دستگاه های شما را خنک نماید و حال بر اساس این خنک سازی گرم و داغ شده را مجددا و در زمانی کوتاه خنک نماید و دوباره برای ادامه فعالیت انرا به سمت سایر ادوات و دستگاه ها هدایت کند.نمی توان هیچگونه واحد صنعتی را پیدا کرد که بتواند بدون وجود چنینی دستگاه هایی به ادامه فعالیت خود بپردازد.

 

مجموعه تخصصی نوین تهویه صنعت با دارا بودن بیش از ۸ سال تجربه موفق در بازار انواع برج خنک کن با افتخار اعلام می کند امروز با تلفیق دانش فنی و تجربه عملی توانسته به جایگاهی دست یابد که بدون نیزا به دانش غربی خود به تنهایی به طراحی و تولید انواع برج خنک کننده در ابعادو اندازه های مختلف بپردازد.ظرفیت برج هایی که توسط شرکت تخصصی نوین تهویه صنعت تولید می شود می تواند از ۸ تن  تا ۱۴۰۰ تن باشد.

برج هایی که توسط ما تولید می وشند می توانند بنا به درخواست شما از جنش فایبر گلاس و یا هر نوع فلز دیگری باشند.یکی از مهمترین دلایلی که توانسته ایم با محصولات خارجی به خوبی رقابت نماییم و سهم مهمی از بازار را نصیب خود کنیم دقت در طراحی و تولید برج خنک کننده است. در تمامی مراحل کار ما با دقت و حساسیت بالایی کار را قدم به قدم و با محاسبات دقیق انجام می دهیم.در استفاده از متریال سعی خواهیم کرد تا بهترین و با کیفیت ترین ها را در یک برج استفاده نماییم.. برج هایی که توسط ما تولید شده اند دارای دو خصوصیت مهم هستند :

۱-دارای استحکام به مراتب بیشتری نسبت به تولیدات دیگر شرکت های داخلی هستند.

۲- از نظر وزن بسیار سبک تر می باشند.

ما برای بالا بردن میزان کیفیت در تولیدات خود همیشه سعی کرده ایم در تمام مراحل با بهترین کیفیت ممکن کار کنیم..مثلا هر زمان که نیاز بوده تا ازآلیازی برای ساخت استفاده کنیم ابتدا اولویت ما استفاده از آلومینیوم – برنج و قطعاتی از جنس گالوانیزه بوده و همیشه سعی کرده ایم تا تحت هیچ شرایطی کیفیت را فدای هیچ چیزی نکنیم.یکی از مزایای استفاده از فلزات مرغوب و مقاوم این است که بعد از سالها در برج های خنک کننده تولید شده توسط ما شما نمی توانید هیچگونه خردگی و زنگ زدگی و پوسیدگی بیابید و این یعنی کیفیت بالایی که به مشتریان خود عرضه می کنیم.

 

اما در این بخش می خواهیم اشاره ای به مهمترین اجزای استفاده شده در یک برج خنک کننده بپردازیم و با هم بررسی کنیم که در ساخت یک برج خنک کننده چه چیزهایی به کار می روند.

اولین بخش را می توان اشاره ای به دستگاه فن و یا همان پنکه کرد. همانطور که اسمش هم مشخص است از این بخش برای خنک سازی آب درون برج استقاده می شود و هرگونه تداخل در این بخش می تواند در میزان کیفیت نهایی خروجی برج تاثیر مستقیم بگذارد.

برای اینکه عملیات خنک سازی بتواند با کیفیت بالایی و در زمان کمتری انجام شود باید کاری کرد تا میزان تماس آب و هوا بیشتر شود که این بخش وظیفه بخشی به نام پکینگ است.هر چقدر میزان کیفیت پکینگ های استفاده شده بالاتر باشد در نتیجه میزان تسریع خنک شدن آب نیز بالا رفته و کیفیت بالاتری را شاهد خواهیم بود.

اما بخش دیگر  را می توان به قسمتی اشاره کرد که در انجا آب های خنک شده جمع می شوند و برای رفتن به سمت دستگاه های سرد سازی هدایت می شوند. این بخش نامش حوضچه است.

اما چون دستگاه برای کار کردن با اب در تماس است و مکن است در هنگام کار اب به اطراف پراکنده شود برای همین منظور از بخشی به نام قطره گیر استفاده شده تا این مشکل بوجود نیاید .

اما  در طراحی برج خنک کننده نوع آلیازی که در بدنه اصلی برج استفاده می شود یا بهتر است اینگونه بگوییم که ساختاری که برای یک برج می توان استفاده مرد به چند دسته تقسیم می شود :

بتونی

فلزی

فایبر گلاس

 

در مواد سازنده یک برج چه از بتن باشد و چه از هر نوع آلیاژی دیگر می توان برای هر کدام مزایا و معایبی را در نظر گرفت و باید دید که شرایط محیطی و آب و هوایی شما چگونه است و ابتدا نیازهای شما را بررسشی و سپس بر اساس ان نسبت به ساخت یک برج با آلیاژ مورد نظر اقدام نمود.

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

پکینگ , پکینگ برج خنک کننده

درباره adminsazan

3 دیدگاه در دستگاه برج خنک کننده چگونه کار می کند ؟ |۰۹۱۲۴۲۰۶۷۲۷
 1. انتخاب برج خنک کننده :
  در ابتدا بعد از بازدیددستگاه وشرایط محیطی برج خنک کننده مناسب با محل مربوطه برای دستگاه انتخاب میشود .بعنوان مثال برج خنک کننده در شرایط که درجه رطوبت بالاست از برج خنک کننده فایبر گلاس و تمامی قطعات برج خنک کننده از نوع اتیل و برنج میبایست باشد . تا در اثر رطوبت زیاد جتس و متریال بکار رفته در برج باعث نشود که قطعات برج فرسود و مستهلک و خورده نشود .
  بعد از انتخاب برج خنک کننده که توسط نرم افزار مربوط به این شرکت محاسبه شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد
  در ابتدا بعد از انتخاب تناژ برج خنک کننده شروع به تولید برج خنک کننده میشود پوسته فایبر گلاس این شرکت در ابتدا بعد از سنباده زدن قالب و پولیش کاری واکس و فیلم زده میشود و در قسمت بعد ژلکت یا همان رنگ به قالب زده شده و بعد از خشک شدن ابتدا الیاف حصیری و بهترین رزین زده آغشته به الیاف زده شده توسط قلم مربوطه وقلطک کاملا هواگیری میشو تا ضخامت ۱۲ mm که سالیان سال این تشت اب و نشتی نداشته باشد. بعد از خشک شدن رزین و خروج قطعات فایبر به قسمت تریم رفته و کاملا تریم کاری شده توسط سنگ فرز و ظرافت کاملا خارج میشود به قسمت پخش فلزی رفته در این قسمت برج کراس و کانتر فلو مشخص میشود توسط سرپرست مربوطه پخش فلزی و قطعه در ابتدا تشتک برج خنک کننده و ستون فایبر گلاس به هم چسبیده شده توسط پیچ ومهره استیل نصب شده با توجه به درخواست مشتری و انتخاب پکینگ و پروانه توسط طراح این شرکت فن و موتور و پکینگ انتخاب شده . و بعد از بازدید کنترل کیفیت این شرکت از تولید خارج شده و در اختیار انبار دار قرار میگیرد . و توسط سرپرست تولید و نیروهای کارگاه بارگیری میشود. و نصب موتور و راه اندازی در محل پروژه جزء تعهدات این شرکت میباشد. انجام میگیرد .

 2. پکینگ پی وی سی مدل KV برج خنک کننده نوین تهویه صنعت
  این مجموعه این افتخار را دارد که تولید انواع برج خنک کننده با نازلترین قیمت را در اختیار مشتران خود قرار دهد
  ۱- پکینگ پی وی سی مدل KV در رنگهای مشکی و طوسی و سفید و کرم در گام ۱۲،۱۴،۱۹ میباشد

 3. هنگامیکه از نظر فضای ساختمان برج خنک کننده محدودیتی وجود داشته باشد ظرفیت برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) راتا حد امکان با استفاده از بادبزنهای مخصوص و بزرگی اضافه می نمایند. این بادبزنها مقدار عبورهوای خنک کننده در داخل برج را زیاد می نماید .

  ◄ عوامل مؤثر در طراحی برجهای خنک کننده ( کولینگ تاور ) :
  عوامل مؤثر در طراحی برجهای خنک کننده (کولینگ تاور ) را بطور خلاصه می توان بصورت زیر بیان کرد :
  ۱. میزان افت درجه حرارت (اختلاف دمای ورودی وخروجی برج)
  ۲. اختلاف بین درجه حرارت آب سرد و درجه حرارت مرطوب هوا
  ۳. دمای مرطوب محیط : اصولاً خنک کردن آب زیر این دما غیر ممکن است .
  ۴. شدت جریان آب
  ۵. شدت جریان هوا
  ۶. نوع آکنه های برج
  ۷. روش پخش آب
  به تجربه ثابت شده است که برای هر ۱۰ درجه فارنهایت افت دما در برج خنک کننده میزان تبخیر در حدود یک درصد کل آب در حال گردش می باشد .
  چون نمک های کلرور حلالیت زیادی دارند غلظت یون کلر در آب ورودی به برج وآب در حال گردش راهنمای بسیار خوبی برای تعیین غلظت بوده و بنابراین همیشه باید آنرا بازدید و بررسی نمود .
  افزایش غلظت مواد محلول و مواد معلق در آب در حال گردش در برج خنک کننده ایجاد اشکال می نماید که برای جلوگیری از افزایش غلظت مواد محلول و مواد معلق مقداری از آب در حال گردش را تخلیه می کنند که این آب در صنعت به زیر آب (Blow down) معروف است .
  مقدار آب برج همچنین ممکن است تصادفی یا بوسیله باد تقلیل یابد . اصولاً در برجهای خنک کننده (کولینگ تاور ) مقداری آب بصورت گرد درآمده و توسط باد یا کشش از برج خارج می شود .
  مقدار تخلیه لازم در یرج برای کنترل مواد محلول و معلق مجاز را می توان از رابطه زیر بدست آورد :
  M=(B+W)*C
  که در رابطه فوق
  B : مقدار زیر آب بر حسب gal/hr یا m3/hr
  E : مقدار آب تبخیر شده بر حسب gal/hr یا m3/hr
  C : ضریب غلطت پیشنهاد شده برای برج
  W : مقدار آبی که توسط باد خارج می شود بر حسب gal/hr یا m3/hr
  مقدار آبی که باد همراه خود از برج خارج می سازد در رابطه بالا منفی است ،زیرا آب مواد محلول و معلق را نیز با خود می برد . بنابراین تاثیر در غلظت و بالا بردن املاح آب ندارد .


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *