اگر می خواهید برای خرید برج خنک کننده اقدام نمایید ابتدا و قبل از هر کاری باید نیاز سنجی دقیقی از انچه که می خواهید داشته باشید . باید  بررسی دقیق به عمل آید تا به صورت واضح مشخص شود برای واحد صنعتی شما چه نوع برجی و با چه ابعاد و مشخصات فنی مورد نیاز است. عوامل زیادی را می توان یافت که می تواند در قیمت نهایی و تمام شده یک برج خنک کننده تاثیر گذار باشد.مواردی همچون :

مواد اولیه ساخت انواع برج خنک کن

تعداد افرادی که قرار است جهت ساخت مشغول به فعالیت شوند.

مدت زمان انجام کار

می توان گفت این سه اصل  جز عوامل مهم در تایین قیمت یک برج هستند.

اما در مرحله بعدی باید برای طراحی برج خنک کننده دید فضای مورد  نظر شما دارای چه ظرفیت هایی است و برای رفع نیازهای ان از چه برجی و با چه ابعادی و در چه مدلی باید استفاده شود.محصولاتی که در زمینه برج های خنک کننده تولید می شوند هر کدام داراری راندمان و بازدهی خاصی هستند و از کیفیت های متفاوتی برخوردار می باشند.هر چقدر میزان کیفیت و بازدهی برج بیشتر باشد مسلما قیمت نهایی ان نیز بیشتر خواهد بود.

در مطالب قبل نیز عنوان کردیم برای اینکه بتوانیم انتقال دما را در یک برج انجام دهیم می توان از دو روش استفاده نمود.یک روش به صورت طبیع و بدون نیاز به هیچ دستگاه جانبی این کار انجام می شود که به نام روش کشش طبیعی معروف است.اما در نوع دیگر از یک فن جهت انتقال هوا استفاده می شود و به همین منظور قیمت نهایی این مدل به خاطر استفاده از فن کمی بیشتر خواهد بود.

همیشه به مشتریان خود توصیه کرده ایم که به خاطر  اینکه برج خنک کننده ای ارزان تر داشته باشند از فاکتورها و نیازهای اصلی واحد صنعتی خود چیزی را از قلم نیازندازند و به دنبال ارزان ترین ها نباشند. وظیفه ای که یک برج در واحد صنعتی شما انجام می دهد بسیار حائز اهمیت است و اگر خللی در روند کاری ان صورت پذیرد می تواند خسارات زیادی را به همراه داشته باشد.

پس حتما برای خرید برج خنک کننده مورد نظرتان ابتدا مشخصات فنی انرا بررسی نمایید که ایا می تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد و سپس به دنبال روشی برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در قیمت تمام شده ان باشید.در زیر به ذکر چند نکته می پردازیم که با رعایت ان می توانید عملکرد بهتری را از برج خنک کن واحد خود شاهد باشید :

اگر برج در جریان مستقیم باد قرار داشته باشد عمل خنک کنندگی و انتقال هوا به خوبی انجام شده و آب سریع تر خنک سازی می شود.

از جمله عوامل مهم دیگری که می تواند در قیمت یک برج خنک کننده موثر باشد نوع قطعات و لوازمی است که در ساخت ان به کار رفته است.قطعاتی همچون فن ها و پکینگ ها و حوضچه هایی که به کار گرفته می شود و همچنین مدل قطره گیر ها همگی می تواند در قیمت تمام شده برج شما تاثیر گذار باشد.

ما در مجموعه نوین تهویه صنعت همه موارد بالا را در نظر گرفته ایم و با توجه به نیازهای واحد صنعتی شما سعی خواهیم کرد در تولید برج خنک کننده بهترین و با کیفیت ترین محصول را برایتان طراحی نماییم.

یکی دیگر از عواملی که می تواند در تایین نوع برجی که می خواهید استفاده کنید تاثیر گذار باشد نوع آب و هوا و موقعیت جغرافیایی محی مورد نظرتان است. اگر محیط کم آب باشد باید از مدل های خشک استفاده شود و اگر مشکل آب ندارید می توانید از مدل های مرطوب استفاده نمایید. همچنین می توان یک مدل ترکیب خشک و مطوب هم طراحی نمود که در واقع یکی از بهترین مدل هایی است که معمولا توصیه می کنیم.

 

ما با سابقه طلایی چندین ساله و همچنین با استفاده از کارکنانی مجرب اماده ارائه مشاوره رایگان به شما می باشیم . کافیست از بخش تماس با ما در سایت وارد شده و از طریق راه های ارتباطی که قرار داده ایم با ما در تماس باشید.

 

یک نکته مهم را هیچگاه نباید فراموش کرد و ان این است که برای قیمت گذاری نهایی و خرید برج خنک کننده باید دید که در طراحی و ساخت ان از چه متریال هایی استفاده شده است.همچنین اینکه تعداد نیرویی که برای تولید ان وقت گذاشته اند و مدت زمان انجام کار را نیز باید در نظر گرفت.

در مدل های بتنی با مدل هایی که از جنس فایبرگلاس هستند تفاوت قیمت فاحسی را می توان شاهد بود و این یک امر طبیعی است.چرا که نوع تکنولوژی به کار رفته و همچنین متریال های استفاده شده در این دو مدل بسیار با هم فرق می کنند و همین امر در قیمت گذاری تاثیر فروانی دارد. پیشنهاد می کنیم شما برای خرید برج خنک کننده مد نظرتان ابتدا یک نیاز سنجی دقیق و علمی داشته باشید تا بتوانید بر اساس انچه که واقعا می خواهید هزینه کنید.

چیزی که کاملا مشخص است این است که هر چقدر کیفیت ارائه شده بالاتر باشد و هر چقدر که راندمان بالاتری را بتوان از یک برج گرفت قطعا قیمت تمام شده ان نیز بالاتر خواهد رفت.در انواع مختلف برج ها برای اینکه بتوانتد هوای اطراف را جا به جا نمایند از دو رروش استفاده می کنند. روش اول کشش طبیعی است و در روش دوم از کشش مکانیکی سود خواهند برد.

در روش اول همانطور که از نامش نیز مشخص است به صورت کاملا طبیع و بدون کمک هیچ گونه دستگاهی این اتفاق رخ خواهد داد و چون به صورت کاملا طبیع رد حال انجام است لذا قیمت این مدل برج ها ارزان تر خواهد بود. اما مدل دوم برای این امر باید از دستگاه مخصوصی استفاده کند و همین امر موجب شده تا قیمت تمام شده این مدل کمی بالاتر باشد.

نکته مهمی که باید همیشه به آن توجه کرد این است که شما برای اینکه در قیمت نهایی صرفه جویی کنید هیچگاه دست به انتخابی نزنید که مناسب کارگاه و کارخانه شما نباشد همیشه ابتدا کیفیت کار را در نظر بگیرید و همه چیز را فدای قیمت ارزان تر نکنید.

در ضمن اینکه در کدام محل شما می خواهید از برج خنک کننده خود استفاده کنید نیز بسیار مهم و در کیفیت نهایی تاثیر گذار خواهد بود. باید حتما محلی که برای این کار انتخاب می کنید طوری باشد که جریان باد به خوبی حرکت کند و سطح تماس خوب و قابل ملاحضه ای را با آب درون برج برقرار نماید.نوع فن و نوع پکیکنگ و همچنین نوع حوزچه های استفاده شده در برج ها بسیار مهم هستند و هر چقدر که کیفیت این قعطعات بالاتر باشد قطعا می توان شاهد راندمان بالاتری نیز باشیم.

ما در شرکت نوین تهویه صنعت با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق  تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا در نهایت بتوانیم بهترین خدمات را به شما مشتراین عزیز در این راستا ارائه دهیم.

 

 

 

 

 

درباره adminsazan

3 دیدگاه در خرید برج خنک کننده در مدل های مختلف |۰۹۱۲۴۲۰۶۷۲۷
 1. شافت تیغه پروانه :

  این قطعه عامل اتصال پروانه به هاب برج خنک کننده میباشد که این پروانه مختص به این شرکت میباشد رااین مجموعه طبق گزارشات طراح این مجموعه از جنس کربن استیل با آبکاری گالوانیزه سرد میباشد.در طراحی این قطعه مناژ شده توسط این مجموعه نوین تهویه صنعت این میباشد وزن کمتر و بیسترین راندمان مقاومت در مقابل تنشای احتمالی برج را ایجاد مینماید.
  هاب پروانه
  پروانه بصورت باز شده توسط این شرکت در پالت مربوطه گزاشته میشود در محل پروژه باز شده و قطعات بصورت شماره گزاری شده و توسط کوپلینگ هاب به هم منتاژ شده و با بکس برقی محکم میشود وزاویه پره های پروانه تنظیم میشود .

  انواع پیچ ومهره
  در تولید پروانه ها از پیچ ومهره های خشکه استفاده میشود که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار میباشند.
  لازم به ذکر است در صورتی که فن در محیط های اسیدی و و شرجی قرار بگیرد از اتصالات استنلس استیل نیز استفاده میگردد.

 2. برجهای خنک کننده خشک مرطوب – WET-DRY COOLING TOWER : با توضیحاتی که در مورد دو نوع برجهای قبلی داده شد مشخص می شود که برجهای مرطوب همیشه مقداری آب بصورت تبخیر ، مکش توسط هوا و نشتی مصرف می کنند .همچنین این برج دچار مشکل پراکندن ذرات آب هست . برج های خنک کنخشک مشکلی بر کارکرد نیروگاه بخصوص در موقع گرم شدن هوای محیط تحمیل می کند . در چنین مواردی برای کاهش عوارض حاصل از دو نوع برج ذکر شده از برجهای خنک کنننده خشک مرطوب استفاده – می شود . همانطوری که از نام این نوع برجهای خنک کننده استنباط می شود یک برج خنک کن خشک مرطوب بوسیله – ترکیبی از برجهای خشک و مرطوب عمل می کند . این سیستم دارای دو مسیر هوای موازی و دو مسیر آب سری می باشد . قسمت بالای برج قسمت خشک می باشد که شامل لوله های پره دار است و قسمت پائین برج دارای آکنه ها است قسمت مرطوب است .
  آب گرم توسط تشت بالایی برج وارد لوله های پره دار یا همان نازل شده و ضمن عبور ماپیچ از لوله ها قسمت خشک را ترک کرده و تحت اثر نیروی جاذبه از میان آبخور ها را در قسمت مرطوب به حوضچه آب سرد می ریزد . هوای محیط بصورت دو جریان از میان قسمتهای خشک ومرطوب کشیده می شود .این دو جریان بهم پیوسته و قبل از ترک برج در داخل آن مخلوط می شود . چون اولین جریان بصورت خشک گرم شده و حتی خشک تر از هوای محیط می گردد . در حالیکه جریان دوم بطور معمول اشباع است ، بنابراین مخلوط هوای که برج را ترک می کند زیر اشباع است .
  دو فایده مسئله مهم برای برج خشک و مرطوب وجود دارد :
  ۱. هوای خروجی کف برج خشک ذرات آب کم نسبت به برج مرطوب ایجاد نموده و شرایط اقلیمی مطلوب آنها را کاملاً حذف می کند .
  ۲. چون آب قبلا در قسمت خشک سرد شده است بنابراین افت های ناشی از تبخیر در قسمت مرطوب را کاهش میدهد و در نتیجه از مصرف آب جبرانی برای جبران تبخیر آب بطور قابل ملاحظه ای کم میشود

 3. برای انجام عملیات خنک سازی آب می توان از برجهای آکنده و سینی دار استفاده نمود.با وجود این در مواردی که فازهای مورد نظر آب و هوا با شند بعلت فراوانی و ارزان بودن فازهای فوق بدلایلی که در صفحه قبل ذکر شد از دستگاههای دیگری استفاده می گردد که ساختن و نگهداری آنها مستلزم هزینه های زیادی نمی باشد. از این جهت بیشتر دستگاههایی که در مقیاس صنعتی بکار می رود ساختمان و خصوصیات بسیار عمده ای را دارا است که اینک به انواع مختلف این دستگاهها اشاره می شود.

  ◄ بررسی برجهای خنک کننده ( کولینگ تاور ) و اجزاء آن:

  برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) : COOLING TOWER
  برج خنک کن ( برج خنک کننده ، کولینگ تاور ) دستگاهی است که با ایجاد سطح وسیعی در تماس آب با هوا ، عمل تبخیر را آسان نموده و در نتیجه باعث خنک شدن سریع آب می گردد.
  عمل خنک شدن در اثر از دست دادن گرمای نهان تبخیر انجام می گیرد در حالی که مقدار کمی آب بخار می شود و سبب خنک شدن آب می گردد.باید توجه داشت که آب مقدار اندکی از گرمای خود را از طریق تشعشع (Radiation) ودر حدود ۴/۱آن را از راه هدایت (Conduction) و جابجائی (Convection) و بقیه را از راه تبخیر از دست می‌دهد.
  اختلاف فشار بخار آب بین سطح آب و هوا باعث تبخیر می شود.این اختلاف بستگی به دمای آب و میزان اشباع هوا از آب دارد.

  مقدار گرمای که بوسیله مایعی جذب یا دفع می شود از رابطه زیر بدست می اید :
  E=W×S×T
  در رابطه بالا:
  E :گرمای دفع یا جذب شده بر حسب BTU/hr یا CAL/hr
  W :دبی مایع خنک شونده بر حسب lb/hr
  S : گرمای ویژه مایع خنک کننده بر حسب lb.f/ Btu
  T :کاهش دمای مایع خنک شونده بر حسب f


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *